Menu
Sepetim

GÜNEŞ ENERJİLİ TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama (Bahçe - Tarla Sulama) Sistemi Nedir?

Güneş Paneli Enerjili Sulama Sistemleri Nedir , Nasıl Çalışır?


Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Paketleri Mevcut tek fazlı veya üç fazlı sulama pompaları elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Güneş enerjili tarımsal sulama paketleri ile şebeke hattı olmayan yerleri sulayabilir, sulama pompalarınızı çalıştırabilirsiniz. Mevcut pompanın elektrik ihtiyacını güneş panelleri üretir. Diğer güneş enerjisi üretim sistemlerinden farklı olarak inverter yerine solar pompa sürücüsü kullanılmaktadır . 

Kısacası; Elektriğin olmadığı veya kullanılmasının istenmediği durumlarda su pompası motorları güneşten elektrik üretilerek çalıştırılır. Tarımsal sulamada güneş enerjisinin kullanılması sistemin çalışmasını sağlar.

Güneş enerjisi tarımsal sulama sisteminin temel bileşeni dalgıç pompa veya yüzey pompasıdır. Su genellikle tarlaya bir su yatağından veya baraj gibi bir kuyudan pompalanır. Güneş enerjisiyle çalışan bir sulama sisteminin üç temel parçası vardır. Pompa motoru, pompa sürücü inverterigüneş paneli ve güneş paneli konstrüksiyonudur.

Güneş Enerjili Sulama Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Elektrik şebekesinin olmadığı alanlarda güneş enerjisini kullanarak tarla sulamanıza olanak sağlar.

Atmosfere sera gazı salmaz, çevre dostudur.

Elektrik faturası için endişelenmenize gerek yok.

Şebekeden uzak alanlarda trafo yatırımı yapmadan güneş enerjisi sistemini kullanabilirsiniz.

Güneş sınırsız bir enerji kaynağıdır, harici bir yakıt masrafı yoktur.

Bakım gerektirmeyen bir sistemdir. Sistem dayanıklıdır.

İlk kurulum maliyeti dışında ekstra bir maliyeti yoktur.

Solar Pompa Sürücüsü nedir ?


Solar sürücü güneş panellerinden aldığı enerjiyi regüle eder, frekansını ayarlar, pompaya iletir ve solar pompanın çalışmasını sağlar. Sulama gündüz yapılır ve aküye gerek yoktur. Gece sulama isteniyorsa havuz sistemi yapılması tavsiye edilir. 


Solar Pompa Sürücüsü Nasıl Çalışır ?

 

MPPT güç düzenleyici sayesinde gün içerisinde güneş panellerinden alınan anlık en yüksek güç motor sürücüsüne iletilir. Sürücü, iletilen anlık güce göre pompa milinin dönüş hızını ve/veya torkunu değiştirerek sabah ve akşam saatlerinde düşük debili, öğleden sonra yüksek debili su sunar. Su hemen kullanılabilir veya uygun hacimde bir tankta toplanarak akşam veya gece sulamasında kullanılabilir.

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemini belirlemek için öğrenmeniz gerekenler aşağıdadır.

Kuyu derinliği/m (yalnızca dalgıç pompalar için),

Günlük ihtiyaç duyulan su miktarı/ton,

sulama süreleri

Güneş panellerinin kurulum yeri

Sistemimin pompaya veya su kuyusuna olan yatay ve dikey mesafesi

Güneş Enerjili Sulama Sisteminin Avantajları Nelerdir? Size Ne Sağlar?

Sadece ilk yatırım maliyeti vardır. Ekstra bakım ve yakıt maliyeti yoktur.

İlk bahar ve yaz aylarında bölgesel olarak sorunsuz çalışır. Bulutlu havalarda bile güneş enerjili tarımsal sulama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Kurulduğu bölgeye göre değişmekle birlikte, enerji maliyetleri dikkate alındığında amortismanı kısadır.

Şu anda, pompanız bir güneş sulama sistemine dönüştürülebilir.

Sürekli artan yakıt maliyetlerinden etkilenmezsiniz.

Elektrik olan bölgelerde kurulum yapılarak tasarruf sağlanmaktadır. Ekstra su ile ekinlerinizi de artırabilirsiniz.

Kış aylarında güneş ışınlarının yetersiz kaldığı zamanlar için havuz sistemi kurarak bahçeyi sulayabilirsiniz.

Not: Mobil treyler sistemini uzak bölgelerde kullanabilirsiniz. Güneş Enerjili Sulama Sistemi Römorkları portatiftir.

Tarımsal Sulama Güneş Enerjisi Fiyatları Maliyetleri Ne Kadardır ?

(Güneş Enerjili Sulama Sistemi Fiyatları Maliyeti Ne Kadardır?)

Güneş enerjili sulama sistemi fiyatları kullanılacak malzemelerin kalitesi ile doğru orantılıdır. Ayrıca pano sayısı, pano gücü, pompa gücü, konstrüksiyonu ve sistemleri pompalar arası mesafeye göre değişmektedir. Tarımsal sulama sistemleri depo üstü veya tarlada kurulur. Bu iki lokasyon farkı bile ciddi bir maliyet değişikliğine neden olmaktadır.


Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama (Bahçe - Tarla Sulaması) Nasıl Yapılır ?


Güneş enerjisi ile bahçe sulama en mantıklı enerji kaynağıdır. Güneş enerjili sulama sistemleri verimli ve uzun vadeli bir çözümdür. Su kaynağından bahçenize su çekmek için elektriğe ihtiyacınız var. Elektrik ihtiyacınızı güneş panelleri ile sağlayarak sulama yapabilirsiniz. Sistemde pompanızın elektrik enerjisi güneş panelleri ile üretilmektedir. Dönüştürücü olarak bir pompa invertere, yani bir pompa sürücüsü kullanılır. Bağlantı elemanları olarak solar kablo, solar konnektör, solar altyapı elemanları kullanılmaktadır.


Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama (Bahçe - Tarla Sulaması) Sulamanın Avantajları Nelerdir?


Güneş panelleri ve sulama sistemlerinin bir ilk yatırım maliyeti vardır. Ancak sonradan ortaya çıkan herhangi bir ekstra maliyet yoktur. Bakım yok denecek kadar azdır. Elektriğin olmadığı alanlarda kullanımı gelişen teknoloji ile birlikte vazgeçilmez hale gelmiştir.

Güneş enerjisinden elektrik üretimi yerine kullanılan jeneratörler veya taşma yöntemleri iş yükü gerektirir ve maliyetlidir. Yakıt ve iş yükü maliyetlerinin sürekli artması ve jeneratörlerin gürültülü çalışması güneş enerjisi ve tarımsal sulama sistemlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Kısacası bahçe sulama gibi ihtiyaçlar için daha az maliyetli ve zahmetsiz olan güneş enerjisi sistemlerini kullanmanız sizler için çok daha avantajlıdır.

Marka: QTECH
 15 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 15 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden üre..
536.888,85TL
Vergiler Hariç:447.407,38TL
Marka: QTECH
10 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 10 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elekt..
386.237,15TL
Vergiler Hariç:321.864,29TL
Marka: QTECH
5.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 5.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği ele..
185.316,97TL
Vergiler Hariç:154.430,81TL
Marka: QTECH
2 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 2 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elektri..
110.606,02TL
Vergiler Hariç:92.171,68TL
Marka: QTECH
 1 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 1 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelind..
91.351,81TL
Vergiler Hariç:76.126,51TL
Marka: QTECH
3 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 3 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden üre..
110.913,47TL
Vergiler Hariç:92.427,89TL
Marka: QTECH
20 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 20 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ü..
710.983,80TL
Vergiler Hariç:592.486,50TL
 25 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 25 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği..
777.854,71TL
Vergiler Hariç:648.212,26TL
Marka: QTECH
30 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 30 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ürett..
895.493,71TL
Vergiler Hariç:746.244,76TL
Marka: QTECH
40 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 40 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ürett..
1.141.455,67TL
Vergiler Hariç:951.213,06TL
Marka: QTECH
 7.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 7.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ü..
234.048,18TL
Vergiler Hariç:195.040,15TL
Marka: QTECH
 60 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 60 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden..
1.628.537,22TL
Vergiler Hariç:1.357.114,35TL
Marka: QTECH
 4 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 4 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elekt..
105.725,21TL
Vergiler Hariç:88.104,34TL
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.