Menu
Sepetim

MPPT ŞARJ KONTROL CİHAZI

Şarj Kontrol Cihazı Hakkında Genel Bilgiler

Şarj kontrol cihazı, güneş panellerinden gelen akımı ve gerilimi (voltajı) "düzenleyerek" (dengeleyerek/yöneterek) pilin aşırı şarj edilmesini önler.

Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir ?

Güneş enerjisi üretim sisteminde solar şarj kontrol cihazı , güneş panellerinden gelen akım ve gerilim değerlerini düzenler. Güneş pili şarj cihazı olarak da piyasada kullanılmakta ve tanınmaktadır .

Solar şarj kontrol cihazı, güneş panellerinden elde edilen ve güneş piline giden enerji gücünü düzenler. Sistemimizde bulunan şarj kontrolleri, güneş pillerinin yüksek voltaj veya aşırı şarj nedeniyle zarar görmesini önlemektedir.


 

Şarj Kontrol Cihazı Çeşitleri (Türleri) Nelerdir ?

Güneş enerjisinden elektrik üretimi için şarj kontrol cihazları kullanım amaçlarına göre ikiye ayrılmaktadır. 

Solar şarj kontrolörleri PWM Şarj Kontrol Cihazı ve MPPT Şarj Kontrol Cihazı.

MPPT Şarj Kontrol Cihazı 

PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir ? O nasıl çalışır? PWM Nerelerde Kullanılır?

PWM şarj kontrol cihazı, pillere kısa şarj darbeleri göndererek güneş panelleri ile güneş pili arasındaki bağlantıyı sağlar. PWM solar şarj kontrol cihazı , güneş panellerinden gelen nominal voltajı akü voltajına düşürerek aküleri yüksek voltajdan korur. Tam akü voltajı değerine ulaşıldığında akımı keser.

MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir ? Nasıl çalışır? MPPT Nerelerde Kullanılır?

Şarj kontrol cihazlarının temel görevleri, sistemdeki bataryanın zarar görmemesini ve düzenli çalışmasını sağlamaktır. Bunlar akünün sabit bir voltaj ile şarj edilmesini sağlamak ve akünün tam kapasite voltaj değerine ulaşıldığında şarj akımını kesmek içindir. MPPT solar şarj kontrol cihazı, güneş panellerinden gelen yüksek voltajı düşürür ve akımı arttırır. Güneş panellerinden daha fazla güç kullanılmasını sağlar. Pillerin daha kısa sürede şarj edilmesini sağlar.

MPPT Şarj Kontrol Cihazı Pwm solar şarj kontrol cihazından daha pahalıdır . Ancak maksimum fayda için maliyet analizi düşünüldüğünde çok daha verimli cihazlardır.

Not: Karavan ve teknelerde kullanımı zamanla artmaktadır. Kış aylarında güneşten maksimum faydalanmak, pillerinizi daha kısa sürede doldurmak ve daha az sıkıntı yaşamak için tercih etmenizi öneririz.

Neden MPPT Şarj Kontrol Cihazını Seçmelisiniz?

MPPT solar şarj kontrol cihazı güneş enerjisi sistemleri, daha verimli çalışan bir şarj kontrol cihazı türüdür. Off grid uygulamalarda, karavan ve tekne sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kışın kullanılan ve gölgelemenin olduğu yerlerde güneş enerjisinden elektrik üretim sistemlerinde mutlaka kullanılmalıdır.

Marka: QTECH
40 AMPER 12-24 VOLT ŞARJ KONTROL CİHAZI MPPT40 amper mppt şarj kontrol cihazı monokristal ve polikristal güneş panellerini solar kablo ile 40 amper MPPT şarj kontrol cihazı ile daha verimli bir şekilde jel aküleri şarj edilmesini  sağlamaktadır. 40a mppt şarj kontrol cihazına maximum verim elde..
3.118,94TL
Vergiler Hariç:2.599,11TL
Marka: QTECH
Ürün Özellikleri ; Güneş paneli için yüksek verimli MPPT özellikli şarj kontrol cihazı,12 volt veya 24 Volt olarak otomatik algılama, yük çalıştırma, açma ve kapama, Solar jel akü uyumluluğu,Anlık olarak şarj kontrol düzeneği ve otomatik olarak parametrelerini boşaltma sayesinde batarya (..
2.568,54TL
Vergiler Hariç:2.140,45TL
Marka: QTECH
Ürün Özellikleri ; Güneş paneli için yüksek verimli MPPT özellikli şarj kontrol cihazı,12 volt veya 24 Volt olarak otomatik algılama, yük çalıştırma, açma ve kapama, Solar jel akü uyumluluğu,Anlık olarak şarj kontrol düzeneği ve otomatik olarak parametrelerini boşaltma sayesinde batarya (..
3.375,79TL
Vergiler Hariç:2.813,16TL
Marka: QTECH
80 Amper Şarj Kontrol Cihazı Mppt Ürün Özellikleri ;  Akü Voltajı 12/24/36/48 Volt Otomatik Maksimum Solar Giriş Voltajı 145VDC MPPT Giriş Voltaj Aralığı 60-130V Maksimum Güç Girişi 5000W Verimlilik 99% Maks..
7.815,69TL
Vergiler Hariç:6.513,07TL
Marka: QTECH
QTECH 60 AMPER MPPT ŞARJ KONTROL  CİHAZIMPPT algoritması ile 10 saniye içerisinde hızlı ve doğru MPPT noktası yakalama (Doğruluk oranı %99 dan büyük, MPPT verimliliği %98 den büyük)4 aşamalı şarj; MPPT High Current Charging, Float Charging, Absorbtion Charging, Equalized ChargingLityum bataryal..
7.338,67TL
Vergiler Hariç:6.115,56TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.