Menu
Sepetim

HİBRİT İNVERTER

Güneş enerjisi teknolojisi, enerjiyi çeşitli endüstrilerde ve evlerimizde kullanma şeklimizi değiştiriyor. Hibrit inverter, güneş enerjisi sistemlerinin üç çekirdeğinden biridir. Aynı zamanda, piyasada Pil İnverteri, Off GridSolar İnverter vb. gibi çeşitli güneş inverterleri bulunmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi, bir hibrit solar inverter, iki veya daha fazla sistemin bir kombinasyonudur. İnverter, güneş enerjisi sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Hibrit inverterler hakkında fazla bilginiz yoksa hibrit inverterler ile ilgili konuları sizler için açıklayacağız.

Solar hibrit inverter nedir?

Hibrit inverter, bir güneş paneli tarafından üretilen DC'yi ev aletleri için AC'ye dönüştüren bir makinedir. Bir hibrit solar inverter, fazla güneş enerjisini, şebekeye bağlı bir sistem gibi kendisi için kullanılabilecek bir depolama sisteminde depolar.

Depolanan AC gücü daha sonra gerektiğinde yüke güç sağlamak için pillerden dönüştürülür. Birçok hibrit inverter pilsiz çalışabilir ve fazla güneş enerjisini şebekeye aktarabilir. Bir hibrit inverter, bir güneş paneli sistemi ile birlikte kullanılabilir. Bunun nedeni, hem güneş panelleri hem de güneş pilleri için bir güç çevirici olarak kullanılabilmesidir.

Hibrit İnverter Çalışma Modları

Hibrit inverterlerin çoğu dört modda çalışabilir.

Şebekeye bağlı mod: normal bir solar invertere benzer şekilde çalışır (pilsiz). Ana dezavantajı, şebeke izolasyonuna sahip olmamasıdır, bu da elektrik kesintisinde evinize güç sağlayamayacağı anlamına gelir.

Hibrit mod: Kendi kendine yeterliliği artırmak için fazla güneş enerjisini depolayabilir ve geceleri kullanabilirsiniz.

Bekleme modu: Şebekeye bağlandığında normal bir solar inverter gibi çalışır ve şebeke kesintisi durumunda otomatik olarak bekleme güç moduna geçer. Bu inverter evinize güç sağlayabilir, pillerinizi şarj edebilir ve şebekeye fazla güç sağlayabilir.

Şebekeden bağımsız mod: Bu inverter, şebekeden bağımsız bir mod gibi çalışır. Pilleri şarj etmek ve yüklere güç sağlamak için fazla güneş enerjisi kullanır, ancak şebekeye bağlanmaz.

Hibrit inverterlerin faydaları

Bir çözüm seçerken göz önünde bulundurmamız gereken solar hibrit inverterlerin birçok avantajı vardır.

Tasarruf

Diyelim ki güneş enerjisi sisteminize bir yedek pil sistemi eklemek istiyorsunuz. Sadece akü bankası değil, aynı zamanda yeni bir inverter ve muhtemelen bir akü şarj kontrolörü de satın almanız gerekecek. Tüm bu paketin maliyet fiyatı, bir hibrit inverter satın almaktan çok daha fazladır. Hibrit inverter sistemleri artık daha uygun maliyetlidir ve performans izleme, şarj kontrolü, çift yönlü AC DC inverter işlevselliği ve şarj kontrolü içerir.

Bir hibrit inverter/akü, şebekeye bağlı bir çözüm kurmaktan daha pahalı olacaktır. Sık sık elektrik kesintileri yaşıyorsanız veya pilleri tarife hakemliği yapmak için kullanmak istiyorsanız, bu ek maliyet buna değer.

Akıllı İnverter

Tüm inverter sistemleri, güç olmadığında bile güç sağlamaya devam edemez. Bu nedenle, bir elektrik kesintisi sırasında elektriğe sahip olmaya devam etmek için pilleri bir hibrit inverterle eşleştirmek harika bir çözümdür. Bir hibrit inverter ayrıca, akülere şebekeden (veya güneş panellerinden) güç sağlamak için en iyi zamanı tespit eden yerleşik bir şarj kontrol cihazına sahiptir.

Hibrit inverter, sistem performans verilerini bulut üzerindeki şirket markalı bir portala gönderir. Uygulamaya giriş yapabilir ve sisteminizin nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. Yeterli güç olduğunda hibrit inverter otomatik olarak bekleme moduna da ayarlanabilir. Bunlar, sahada olmasanız bile güneş panellerinin ürettiği enerjiden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Pil depolama cihazları

Bir hibrit inverterin bir dizi büyük avantajı vardır. İki farklı cihazın işlevlerini tek bir cihazda birleştirir. Bu, güneş enerjisi kurulum programınız için daha basit bir kurulum süreci anlamına gelebilir.

Her bileşenin maliyeti ne olursa olsun en baştan bir hibrit inverter satın alarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Ancak, sisteminize pil deposu eklemeyi planlamıyorsanız, ön maliyetleri daha düşük olabileceğinden, hibrit bir çözümü geleneksel şebekeye bağlı bir solar inverterle karşılaştırın.

Hibrit inverter ile normal inverter arasındaki fark nedir?

Bir inverterin birincil işlevi, doğru akımı (DC) alternatif akıma dönüştürmektir. Bunu yapmak için enerji kaynağından (DC) enerji alır. Sıradan inverterler, enerji kaynağı olarak yakıt kullanır.

Öte yandan, bir hibrit inverter bu DC güç kaynağını entegre eder. Hibrit solar inverter durumunda, kaynaklardan biri güneş enerjisidir. Daha sonra DC gücünü, evinizde kullandığınız türde bir güç olan AC gücüne dönüştürür. Ölümcül olabileceğinden DC gücünü doğrudan evinizde kullanamazsınız.

Hibrit solar inverter nasıl çalışır?

Bir hibrit solar inverterin nasıl çalıştığını anlamak, bir hibrit inverteri daha iyi seçmenize önemli ölçüde yardımcı olur. Güneş enerjisi sisteminin önemli bir parçasıdır.

Solar inverter, fotovoltaik panellerin ürettiği enerjiyi evinizde kullanabileceğiniz bir forma dönüştürür. Fotovoltaik paneller güneş ışığını yakalar ve elektriğe dönüştürür. Bir elektrik alanı bu serbest elektronları istenen yöne çeker. Evirici bu şekilde elektrik üretir. Ancak bu elektrik doğru akımdır.

İnverterin görevi bu elektrik enerjisini kullanılabilir bir forma dönüştürmektir. Katı hal cihazları olan, yani akımın içlerinden geçmesine izin veren katı hal elektronik araçları olan yalıtımlı geçit çift kutuplu transistörleri kullanır. Ayrıca dayanıklıdırlar ve çok fazla güç tüketmezler.

Transformatörün iki tarafı vardır. Her iki tarafta da bobinler veya sargılar bulunur. Akımı emebilir ve iletebilirler. Akım birincil sargıdan girdiğinde, transformatör onu manyetik enerjiye dönüştürür. Daha sonra sekonder sargıdan geçerken manyetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür.

Goodwe 3.6 Kw Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE GW3648D-ES 3.6 kW Monofaze Hibrid İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir. Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir. Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir. Depolanan elektrik,..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir.Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir.Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir.Depolanan elektrik, g..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
3 Kw Monofaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
3 Kw Monofaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
5 Kw Monofaze Hibrit Inverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
5 Kw Monofaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
5 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
5 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
8 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
8 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
10 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
10 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.