Menu
Sepetim

SOLAR İNVERTER

Solar İnverter Hakkında Bilgiler Nelerdir ve Kısaca Neleri Bilmeliyiz ?

Güneş enerjisi üretim sistemlerinde solar inverter seçimi yapabilmek için solar inverter çeşitleri, modelleri ve markaları hakkında temel bilgileri öğrenmelisiniz. Bu bilgiler ışığında inverter fiyatları arasındaki farkların nereden kaynaklandığını öğreneceksiniz.

Solar inverter seçiminde doğru karar verebilmek için sistem ihtiyaçlarınızı bilmeniz gerekir. Piyasa koşullarında inverterler birçok marka ile satışa sunulmaktadır. Güneş enerjisinden elektrik üreten inverter markaları arasından hangi inverter markasının en iyi olduğunun belirlenmesi oldukça önemlidir.

Piyasada birçok İnvertör çeşidini görebilirsiniz. Genel olarak işlevleri ve kullanım alanları bakımından farklı evirici tiplerine ayrılırlar. Adını duyduğunuz tüm inverterlerin temel özelliklerini paylaşacağız.

Solar İnvertör Nedir ? Solar İnvertör Ne Yapar?

Piyasada güç dönüştürücüler veya inverterler olarak da bilinen güneş enerjisi inverterleri aynı zamanda inverter olarak da adlandırılır. Güneş enerjisinden elektrik üretim sistemlerinin en temel unsurlarından biri inverterdir.

Güneş panelleri ile güneş ışınlarından DC (Doğru Akım) akım üretilirken, şehir şebekesinde kullandığımız cihazlar AC (Alternatif Akım) akım ile çalışır. Evlerimizde bulunan buzdolapları, televizyonlar, tabaklar, aydınlatmalar gibi tüm aletler AC akım ile çalışır. Evirici, DC akımını kısaca ihtiyacımız olan AC akımına dönüştürür. 220V dönüştürücüdür. Solar sistemlerde üretilen elektriği kullanabilmemiz için kesmeli bir invertere ihtiyacımız var.

Solar inverterler sadece DC-AC dönüşümü için kullanılmaz. Güneş enerjili sistemlerde performans takibi sağlar. Böylece oluşabilecek arızaların tespitinde ve problemlerin çözümünde önemli rol oynar.  Evirici, sistemin güvenli çalışmasını sağlar. Şebeke veya güneş pili (güneş pili) ile entegrasyon sağlar.

Eviricilerin (uygun İnvertör) en az bahsedilen ancak en önemli görevlerinden biri de sistem üzerinde sigorta görevi görmesidir. Solar sistemde, şebekenizden gelen yüksek akımdaki cihazları korur.

Güneş İnvertörü

Solar İnvertör Çeşitleri Nelerdir ?

Çalışma dalga boyuna (kullanım durumları) göre iki temel evirici kategorisi vardır.

1- Off Grid İnverterler

2- On Grid İnverterler

Kullanım durumlarına göre üç temel evirici kategorisi vardır.

1- Off Grid İnverterler

2- Şebeke İnverterlerinde

3- Hibrit İnverter

Şebekeden bağımsız inverterler, şebekenin olmadığı sistemlerde kullanılır. Off-grid inverterler genellikle depolamalı sistemlerde kullanılmaktadır.

Off Grid inverter kendi arasında 2 tipe sahiptir.

1- Modifiye Sinüs inverter

2- Tam Sinüs inverter

Tam sinüs inverterlerin kendi aralarında farklı çeşitleri bulunmaktadır .

- Tam Sinüs inverter

- Tam Sinüs Şarjlı İnverter

- Tam Sinüs Akıllı İnverter (Hibrit İnverter)

Hibrit İnverterler: Hibrit inverterler hem şebeke bağlantılı (on grid) sistemlere hem de şebekeden bağımsız sistemlere çözüm sunan cihazlardır. Bunlar piyasada Akıllı İnverterler olarak da bilinir.

İnverterler çalışma dalga boyuna göre gruplandırılmıştır. Tüm sinüs inverterler tam sinüs dalga boylarıyla çalışır.

Akıllı inverterler ile akülerinizi aynı anda şebeke enerjisi ile şarj edebilirsiniz.

Diğer bir özellik ise sisteme uygun 5 kW modellerde bulunan paralel bağlantı özelliğidir. Bu özellik sayesinde birden fazla inverter paralel bağlanarak akım paylaşılır.Tam sinüs şarjlı inverterlerde akülerinizi şebeke olan her yerde şarj edebilirsiniz. Karavanlar ve tekneler için önerilen inverter tipi. 

NOT: Şehir şebekesi ile çalışan cihazlar tam sinüs dalga boyunda çalışır. Modifiye Sinüs İnverterlerin daha fazla kullanılması tavsiye edilir .

Modifiye Sinüs İnverterler aralarında farklı çeşitleri bulunmaktadır.

- Modifiye Sinüs inverter

- Modifiye Sinüs Şarj İnverteri

Modifiye Sinüs inverterler şarjlı modeller bulunmaktadır. Değiştirilmiş sinüs şarjlı inverter sayesinde, şebeke müsait olduğunda akülerinizi doldurabilirsiniz.

Off Grid İnvertörler Ne İçin Kullanılır?

Off Grid inverterler karavan güneş enerjisi sistemlerinde, tekne güneş enerjisi sistemlerinde, bağ-bahçe evlerinde, çiftlik evlerinde, yayla evlerinde, GSM baz istasyonlarında kullanılmaktadır.

On Grid İnverterler (Şebekeye bağlı inverterler)

Dönüştürülen elektriği doğrudan şebekeye ileten inverterlere on grid inverter denir .

Modifiye Sinüs inverter ile Tam Sinüs inverter Arasındaki Farklar Nelerdir?

Modifiye sinüs inverterler kare dalga boyu ile çalışırken , tam sinüs inverterler tam sinüs dalga boyu ile çalışmaktadır.

Her ikisi de İnvertöre AC gücü verir.

Tam sinüs inverterler, motorlu cihazları (yüksek güç gereksinimleri olan cihazlar) çalıştırmak için kaliteli güç sağlar.

Modifiye sinüs inverterler, aydınlatma gibi daha düşük güç gereksinimi olan cihazlar için uygundur. Modifiye sinüs inverterleri üretmenin amacı, uygun maliyetli olmalarıdır. Bu açıklamalar doğru güç seçimleri için geçerlidir.

Solar İnverter Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

İnverterinizi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçmelisiniz. Çeşitli solar inverter çeşitleri arasından seçim yaparken özellikleri, kalitesi, güvenilirliği, teknik servis ve garanti koşulları dikkat etmeniz gereken başlıca noktalardır.

İnvertör tiplerinden hangisinin size uygun olduğunu belirleme işini Enerjievi şirketimizin uzman kadrosuna bırakabilirsiniz . Sitemizde özel olarak seçilmiş markalarımız mevcuttur. Seçmiş olduğumuz inverter markalarını güvenle tercih edebilirsiniz. Solar İnverter fiyatları inverterin gücü, kalitesi, marka bilinirliği, garanti süreci ve en çok kullanılan malzemenin tedarik aşamasına göre belirlenmektedir. Ayrıca inverter çeşitleri arasında fiyatlandırma konusunda da bazı genellemeler yapabiliriz.

Modifiye sinüs inverterlerin fiyatları tam sinüs inverterlere göre daha düşüktür.

Goodwe 5 Kw On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid İnverterDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe  1 KW On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe  1 KW On Grid İnverterGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup oldukça..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 10 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 10 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 6 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE 6 KW ON GRİD İNVERTERSDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 4.2 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 4.2 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur.Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan NS serisi inverterler SS ve DS..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Carspa
CARSPA 600 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.883,15TL
Vergiler Hariç:1.569,29TL
Marka: QTECH
2000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 2000 WattDemeraj Gücü: 4000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 2000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
10.030,64TL
Vergiler Hariç:8.358,86TL
Marka: Carspa
CARSPA 1200 WATT 24 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans t..
3.112,96TL
Vergiler Hariç:2.594,13TL
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe NS Serisi İnverter Nedir ?Goodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur. Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası ola..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 20 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 20 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale get..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 3.6 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 3.6 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe NS Serisi İnverter Nedir ?Goodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur. Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası o..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 25 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 25 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 1.5 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 1.5 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup olduk..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Kullanım ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;3000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş En..
10.376,52TL
Vergiler Hariç:8.647,10TL
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE  3 KW ON GRİD SOLAR İNVERTERGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup o..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
1000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 1000 WattDemeraj Gücü: 2000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması1000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs inverte..
5.265,12TL
Vergiler Hariç:4.387,60TL
Goodwe 4 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 4 Kw On Grid Solar İnverterSDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi denge..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 2.5 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
TEKNİK DÖKÜMANGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup oldukça küçük bir boyuta..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe  17 KW On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe  17 KW On Grid İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 15 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 15 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
3000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 3000 WattDemeraj Gücü: 6000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 3000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
14.642,42TL
Vergiler Hariç:12.202,02TL
Goodwe 8 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 8 Kw On Grid Solar İnverter Goodwe DT serisi solar inverterler, evsel ve ticari uygulamalarda en iyi seçeneklerden biri durumunda. Teknik özellekleri sayesinde sektörün önde gelen ürünlerinden biri olan bu güneş enerjisi inverterlerin %98.3 olan verimi sayesinde yüksek fazla yüklenme&..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Carspa
CARSPA 300 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.498,83TL
Vergiler Hariç:1.249,03TL
Goodwe 5 Kw On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid İnverterGoodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur.Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan NS serisi inverterler SS ve DS modelle..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 132 (6 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.