Menu
Sepetim

Polikristal Güneş Paneli

Polikristal güneş paneli nedir?

Çok kristalli güneş panelleridir. Çok kristalli güneş panellerinin gofretlerini oluşturmak için birkaç silikon parçası birlikte eritilir . Polikristal güneş pilleri söz konusu olduğunda, hücreleri üretmek için kullanılan erimiş silikon teknesi panelin kendisinde soğumaya bırakılır. Birkaç polikristalin silikondan yapıldıkları için kare bir şekle ve parlak mavi bir renge sahiptirler . Her hücrede çok sayıda silikon kristali olduğundan, polikristal paneller elektronların hücre içinde çok az hareket etmesine izin verir. Bu güneş panelleri güneşten gelen enerjiyi elektriğe dönüştürür.

Polikristal güneş paneli çalışma prensibi

Bu güneş panelleri, çoklu fotovoltaik hücrelerden yapılmıştır. Her hücre, silikon kristaller içerir. Burada, P tipi malzemeler elektron bakımından yetersizken, N tipi malzemeler bol miktarda elektrona sahiptir. İki elektrot PV hücrelerine bağlanır. Üst yüzeydeki elektrot küçük teller içerirken alttaki elektrot folyo benzeri bir iletkendir.

Polikristal Güneş Paneli Özellikleri

Polikristal güneş panelleri, her bir kristalin ayrı ayrı şekillendirilmesini ve yerleştirilmesini gerektirmediğinden ve silikonun çoğu üretim sırasında kullanıldığından, monokristal güneş panellerinden daha çevre dostudur. Böylece çok daha az atık üretilir.

Polikristal güneş panellerinin kabul edilebilir maksimum sıcaklığı 85 °C iken, kabul edilebilir minimum sıcaklık -40 °C'dir.

Polikristal güneş panelleri, monokristal güneş panellerine göre daha düşük ısıya sahiptir. Bu nedenle, daha yüksek sıcaklıklarda, daha düşük verime sahiptir.

Polikristal güneş panelleri, monokristal güneş panellerinden daha yüksek bir sıcaklık katsayısına sahiptir.

Bu paneller yüksek güç yoğunluğuna sahiptir.

Polikristal Güneş Paneli Avantajları ve Dezavantajları

Polikristal güneş paneli fiyatı, yapımının daha kolay olması ve birden fazla silikon hücre kullanılması nedeniyle monokristal panellere göre daha uygundur.

Silikon gofretlerin panele uygulanma şekli nedeniyle polikristal panelde atık miktarı daha azdır.

Piller ve inverter teknolojisi ile kullanılabilirler.

Üretim süreci çok az fosil yakıt gerektirir.

Monokristal güneş panelleri ve polikristal güneş panelleri

Monokristal Güneş Paneli bir kristalden oluştuğu için , daha iyi bir elektrik akışı için elektronların hareket etmesi için daha fazla alan sağlar. Monokristal panellerin polikristal panellere kıyasla daha yüksek verimliliğinin arkasındaki sebep budur.

Polikristal güneş panellerinin verimliliği biraz daha düşüktür, ancak müşteriler için faydası, bu seçeneğin daha uygun olmasıdır. 

Satılık polikristal güneş panelleri aradığınızda , satıcılar monokristal panellerin siyah tonuna kıyasla bu panellerin mavi tonunu vurgulayabilir.

Polikristal güneş paneli üreticileri, bu paneller için gofretler üretmek üzere birden fazla silikon parçasını birlikte erittiğinden, her bir hücredeki elektronların hareket edecek daha az alanı olacaktır. Bu, çok kristalli güneş panellerinin verimlilik derecelerini düşürür.

Monokristal güneş paneli fiyatları, polikristal güneşpanellerine göre nispeten daha fazla olacaktır.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
718,67TL
Vergiler Hariç:598,89TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.733,26TL
Vergiler Hariç:1.444,39TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
5.072,97TL
Vergiler Hariç:4.227,47TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
3.466,53TL
Vergiler Hariç:2.888,77TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.832,41TL
Vergiler Hariç:2.360,34TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.578,76TL
Vergiler Hariç:2.148,96TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.310,52TL
Vergiler Hariç:1.092,10TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
7.109,84TL
Vergiler Hariç:5.924,87TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.115,24TL
Vergiler Hariç:4.262,70TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
465,02TL
Vergiler Hariç:387,52TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.157,51TL
Vergiler Hariç:4.297,93TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.