Menu
Sepetim

GÜNEŞ PANELİ

Güneş Panelleri Nedir ?

Solar Güneş Paneli

Güneş Paneli Hakkında Bilgiler Nelerdir ve Kısaca Neleri Bilmeliyiz?

Piyasada bilinen ve satılan üç tip güneş paneli vardır. Bunlar;  polikristal güneş paneli , monokristal güneş paneli ve esnek güneş paneli.

Güneş enerjisinden elektrik üretim sistemlerinde kullanılan solar güneş panelleri piyasada birçok farklı isim ile de bilinmektedir. 

Ayrıca güneş panelleri ; güneş enerjisi paneli, panel güneş enerjisi, fotovoltaik güneş paneli, fotovoltaik panel, en verimli güneş paneli, yerli güneş paneli, güneş paneli, katlanabilir güneş paneli, esnek güneş paneli, portatif güneş paneli, küçük güneş paneli, mini güneş paneli gibi birçok tanımla aranır.

İhtiyacınız olan güneş enerjisi panelini seçebilmek için sisteminizi ve gereksinimlerini iyi bilmeniz gerekir. Panel seçiminde en önemlisi fiyat performans analizi yapmaktır. Bütçenize en uygun, optimum ihtiyacınızı sağlayan garantili bir panel seçmelisiniz. Marka tercihi olarak daha fazla kafanızı karıştırmamak için sitemizdeki panelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Güneş paneli alırken nelere dikkat edilmeli diye soruyorsanız güneş panellerimizin tamamı A kalite ve garantilidir. Panolarınızı marka ve modele (watt, volt) göre arayabilirsiniz.

Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir ?

Satışa sunulan üç tip güneş paneli vardır: polikristal , monokristal ve esnek paneller. Her çeşit güneş panelinin birbirine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Polikristal ve monokristal güneş paneli; Güneş pillerinin paralel veya seri bağlanmasıyla oluşturulur.

Polikristal ve Monokristal Güneş Panelleri Arasındaki Farklar Nelerdir ? Monokristal ve Polikristal Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Polikristal ve monokristal güneş panellerinde iki farklı malzemedir. Kısaca; Monokristal panel ve polikristal panel arasındaki fark, atomik yapılarının düzenlenmesi, tek kristallerin düzenli bir şekilde düzenlenmesi ve polikristallerin düzensiz bir şekilde düzenlenmesidir. İşleme teknikleri olarak polikristal ürünler çoğunlukla dökümle üretilir. Yani, tek kristaller düz çekilirken erimiş silikon malzeme doğrudan şekillendirilir. Atom yapısını yeniden düzenleme işlemine düz çizim denir.

Monokristal Güneş Panelleri : Desensiz, siyaha yakın lacivert.

Polikristal Güneş Panelleri: Kar kristali desenli açık mavi renktedir.

Monokristal Güneş Panellerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Monokristal güneş paneli, monokristal güneş pilleri kullanılarak üretilir ve sınıfında maksimum enerji sağlar. Monokristal güneş pillerinin silikon saflığı daha yüksektir, silikon saflığının artması panel verimini arttırır. Ortalama monokristal güneş paneli verimliliği %20'dir. Aynı watt panelleri verimlilik açısından karşılaştırırsak, polikristal panelden daha fazla elektrik üretilmesini mümkün kılar . Son teknolojik gelişmelerle birlikte monokristal güneş paneli üretimi artmıştır.

Güneş Panelleri Nasıl Üretilir?

Güneş pillerinin ham maddesi olan silikon, Dünya'da en çok bulunan ikinci elementtir. Silikon bileşikleri kaya, kum ve su gibi birçok bitki ve hayvanda bulunur. Erimiş silikondan tek kristaller elde edilir.

Aralarında silikon bulunan güneş pilini üretmek için bir dizi bileşen vardır. İnce tabakalar halinde kesilen silikonlar, güneş ışığının emilimini artıran ve yansımaları en aza indiren özel bir kaplama ile işlenir. Metal iletkenler eklenir. Güneş pilleri Pozitif (bor) ve negatif (fosfor) içerir.

Güneş Panelleri Nasıl Yapılır? Nasıl oldu?

Güneş panellerinin yapımı sırasında aralarında güneş pillerinin de bulunduğu pek çok bileşen vardır.

Alüminyum çerçeve

Havalı cam

Kapsülleyici- EVA Film

Güneş hücreleri

Arka Folyo (Arka Sayfa)

Bağlantı Kutusu (Juction Box)

Güneş Paneli Fiyatları Ne Kadar ?

Güneş paneli fiyatlarını etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar; Güneş paneli çeşitleri ( polikristal , monokristal , esnek panel ), güneş panelinin gücü, enerji panelinin markası, güneş paneli yapımında kullanılan hücrenin kalitesi gibi panel konstrüksiyon malzemelerinin kalitesi fiyatlandırmayı etkiler.

Fotovoltaik Güneş Paneli Fiyatları Türlerine Göre Değişiyor mu?

Monokristal güneş panelleri, saf kristal monokristal hücrelerden oluşur. Daha yüksek verimliliğe sahiptir. Bu nedenle fiyatları polikristal panellere göre daha yüksektir.

Esnek paneller aslında bir tür monokristal güneş panelidir. Verimlilikleri daha düşüktür, ancak üretim aşamaları nedeniyle mono ve polikristal panellere göre daha maliyetlidirler. Portatif ve kolay montaj özellikleri de fiyatları yükseltmektedir.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
686,17TL
Vergiler Hariç:571,80TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.654,87TL
Vergiler Hariç:1.379,06TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
4.843,52TL
Vergiler Hariç:4.036,27TL
130 WATT MONOKRİSTAL ESNEK GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgele..
10.938,29TL
Vergiler Hariç:9.115,24TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
3.309,74TL
Vergiler Hariç:2.758,12TL
335 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal P..
6.135,13TL
Vergiler Hariç:5.112,61TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.704,30TL
Vergiler Hariç:2.253,58TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.462,12TL
Vergiler Hariç:2.051,77TL
100 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
2.663,94TL
Vergiler Hariç:2.219,95TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.251,24TL
Vergiler Hariç:1.042,70TL
Marka: QTECH
95 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
3.673,01TL
Vergiler Hariç:3.060,84TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
6.788,27TL
Vergiler Hariç:5.656,89TL
Marka: QTECH
45 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.331,97TL
Vergiler Hariç:1.109,97TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.883,89TL
Vergiler Hariç:4.069,91TL
Marka: CW ENERJİ
150 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
3.673,01TL
Vergiler Hariç:3.060,84TL
370 Watt Monokristal Güneş Paneli
Temin Sorunu
370 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokri..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
400 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal..
8.274,35TL
Vergiler Hariç:6.895,29TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
443,99TL
Vergiler Hariç:369,99TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.924,25TL
Vergiler Hariç:4.103,54TL
Marka: QTECH
25 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &nb..
847,62TL
Vergiler Hariç:706,35TL
Marka: QTECH
200 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &n..
4.076,63TL
Vergiler Hariç:3.397,19TL
Marka: QTECH
ÖZELLİKLERANMA GÜÇWatt200AYARLANABİLİR VOLTAJ ARALIĞIVolt24AĞIRLIKKilogram11,90MODEL:200 Watt Güneş PaneliAĞIRLIK:11.00kgBOYUTLAR:1,510.00cm X 680.00cm X 30.00cmSKU:SMR/200W/PN/21200..
4.843,52TL
Vergiler Hariç:4.036,27TL
450 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ..
9.833,82TL
Vergiler Hariç:8.194,85TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.