Menu
Sepetim

MC4 KONNEKTÖRLER

MC4 Konnektör

MC4 konektörleri, tek kontaklı elektrik konektörleridir. Genellikle güneş panellerini bağlamak için kullanılırlar. MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Yenilenebilir enerji sektöründe bir standarttır. Bir MC4 konektörü, panel dizilerinin kolayca oluşturulmasını sağlar. Günümüzün güneş enerjisi pazarında, hem MC4 konektörleri hem de uyumlu ürünleri tüm panoda kullanılmaktadır. Çoğunlukla, daha büyük güneş panelleri zaten MC4 konektörleriyle donatılmış olarak gelecek. MC4 konektörlerinin resmi üreticisi olan Multi-Contact tarafından üretilirler. Güneş panelleri, eşleştirilmiş erkek/dişi konfigürasyonlarda tek iletkenli plastik tabanlı yuvarlak muhafazalardır. 

MC4 konektörleri ne zaman ve nerede kullanılır?

Genel olarak, bu güneş panelinin boyutuna bağlıdır. Hepsi güvenilir dış mekan kullanımı için hava koşullarına dayanıklı ve UV'ye dayanıklı olacak şekilde tasarlanırken, farklı boyutları farklı amaçlara hizmet eder. Daha küçük güneş panelleri (20 watt'tan az) yüksek akım üretmez. Tipik olarak, sonlandırma yöntemini daha az önemli hale getiren bağımsız birimler olarak kullanılırlar. Öte yandan, daha büyük güneş panelleri (20 watt'tan fazla), daha yüksek güç seviyelerini işlemek için tasarlanmıştır. Daha yüksek voltajı kaldırabilen standartlaştırılmış sonlandırma için bir dizide birbirine kablolanmıştır. 

Bir MC4 konektörünün kaç parçası vardır?

Her MC4 konektörünün beş parçası vardır. Bunlar ana mahfaza, metal kıvrımlı kontak, lastik su contası, conta tutucu ve uç kapaktaki vidadır. MC4 konnektörünün erkek versiyonu farklı bir muhafaza ve metal kontak kullanır. Parçalarının geri kalanı değiştirilebilir. Bazı MC4 konektörlerinde çıkarılabilir güvenlik kilidi klipsleri bulunur. Kilitleme tırnaklarını kapatırlar ve ek istenmeyen bağlantı kesme koruması sağlarlar.

MC4 konektörleriyle çalışırken hangi araçlar gereklidir?

MC4 konektörleriyle çalışanların birkaç farklı özel araç kullanması gerekir. Bunların en önemlisi bir kıvırma aleti ve iki bağlantıkesme/anahtar anahtarı kombo aletidir. Herhangi bir kıvırma aletinin olmazsa olmazı, menteşeli, dışarı doğru açılan bir kontak tutucudur. 

MC4 konektörleri için hangi kablolar gereklidir?

MC4 konektörleri için gereken çoğu kablo, güneş paneli kabloları veya fotovoltaik kablolar olarak ilan edilir.  UV ışınlarına dayanıklı olmayan teller dış mekan kullanımı için onaylanmamıştır. 

MC4 TEKLİ KONNEKTÖR MC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır. Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır. Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanma..
55,04TL
Vergiler Hariç:45,87TL
MC4 ÇİFTLİ PARALEL KONNEKTÖRMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanm..
201,81TL
Vergiler Hariç:168,18TL
Mc4 3 Lü Paralel KonnektörMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanmak..
366,93TL
Vergiler Hariç:305,78TL
Marka: STAUBLI
Staubli-Multi-Contact MC4 Konnektör Set(KBT4 + KST4)MultiContact (by Staubli) MC4 güneş panel konnektörleri ; 4 mm /6 mm² kesitli solar kabloların montajı için kullanılabilirMC4 konnektör sayesinde solar kablolar arası bağlantı hızlı, kolay ve hassas bir şekilde sağlanır.IP68 koruma sınıfına sahip M..
98,74TL
Vergiler Hariç:82,28TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.