Menu
Sepetim

SOLAR KABLOLAR

Solar Kablo - Güneş Enerji Kablosu Nedir? 

Güneş enerjisinden elektrik üretimi sistemlerinde montaj bağlantı elemanları seçimi dikkatli yapılmalıdır. Kaliteli güneş paneli konnektörü ve kaliteli güneş enerji kablosu kullanmak sistemden verim sağlamak için çok önemlidir.

Solar kablolar; Güneş Paneli Kablosu, Güneş Enerji Kablosu, Pv1 F Kablo, Fotovoltaik Kablo, DC Solar Kablo olarak da bilinmektedir. Güneş enerjisinden elektrik üreten sistemlerde kullanılan özel kablolara solar kablo denilir. Solar kablo, güneş panellerinin ürettiği enerjiyi invertere (invertöre) iletir.

Solar Kablo Nerelerde Kullanılır?

Solar kablolar güneş enerjisinden elektrik üretimi sistemlerinde kullanılır.  Güneş Panelleri ile Solar İnverter arası enerji iletimini sağlar.

Güneş Enerjisi Paneli Kablo Seçimi Nasıl Yapılır?

Güneş Paneli Solar Kablo Seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok hususu vardır. 

 •Solar kablolar aşırı sıcak ve soğuk havalara karışı dayanıklı olmalılardır.

•Solar kablolar yangına riskine karşı dayanıklı olmalılardır.

•Solar kablolar mekanik etkilere karşı dayanıklı olmalılardır.

•Solar kabloların standart uygunluk raporları olmalıdır.  (EN 60364-7-712 gibi)

Kırmızı Solar Kablo ile Siyah Solar Kablo Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kırmızı Solar Kablo ile Siyah Solar Kablo Arasında fark yoktur. Kurulumda kolaylık olması için renkli olarak üretilmektedir.

Kırmızı Solar Kablo

Siyah Solar Kablo

Solar Kablo Akım Taşıma Kapasitesi Nedir?

Fotovoltaik kablolar tüm fotovoltaik sistemlerde güneş paneli ve sistem bağlantılarında kullanılır. Solar kablolarda akım taşıma kapasiteleri kablo kesitlerine göre değişkenlikler gösterirler.

Akım taşıma kapasite verilerini ürün datasheetinden inceleyebilirsiniz. Teknik bilgilerde solar kabloların iletken çapı (mm), dış çap (mm), yaklaşık kablo ağırlığı (kg), maksimum DC iletken direnci (Ωkm) ve akım taşıma kapasitesi (A) gibi değerlere ulaşabilirsiniz.

Solar Kablo Kaç mm Olmalı?

Solar kabloların 2mm, 4mm, 6mm, 10mm olmak üzere çeşitleri vardır. Kurulum yapacağınız solar sisteme göre solar kablo seçilmelidir. Solar enerji sistemi amperi ve sistem mesafesine göre 4 mm solar kablo, 6 mm solar kablo ve 10 mm solar kablo kullanılabilir.

Solar Kablo Yerine Normal Kablo (DC Kablo yerine AC Kablo) Kullanılır mı?

Solar kablo yerine normal kablo yani DC kablo yerine AC kablo kullanılmamalıdır. Eğer kullanılır ise verimlik düşer, sistemin ömrü azalır, yangın riski vardır.

Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
146,78TL
Vergiler Hariç:124,39TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
269,09TL
Vergiler Hariç:228,05TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
538,19TL
Vergiler Hariç:456,09TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
146,78TL
Vergiler Hariç:124,39TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
269,09TL
Vergiler Hariç:228,05TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sola..
538,19TL
Vergiler Hariç:456,09TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar ..
2.813,26TL
Vergiler Hariç:2.384,12TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 Metre Siyah Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumlu..
2.813,26TL
Vergiler Hariç:2.384,12TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.