Menu
Sepetim

MC4 KONNEKTÖR VE SOLAR KABLO

MC4 Konnektör

MC4 konektörleri, tek kontaklı elektrik konektörleridir. Genellikle güneş panellerini bağlamak için kullanılırlar. MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Yenilenebilir enerji sektöründe bir standarttır. Bir MC4 konektörü, panel dizilerinin kolayca oluşturulmasını sağlar. Günümüzün güneş enerjisi pazarında, hem MC4 konektörleri hem de uyumlu ürünleri tüm panoda kullanılmaktadır. Çoğunlukla, daha büyük güneş panelleri zaten MC4 konektörleriyle donatılmış olarak gelecek. MC4 konektörlerinin resmi üreticisi olan Multi-Contact tarafından üretilirler. Güneş panelleri, eşleştirilmiş erkek/dişi konfigürasyonlarda tek iletkenli plastik tabanlı yuvarlak muhafazalardır. 

MC4 konektörleri ne zaman ve nerede kullanılır?

Genel olarak, bu güneş panelinin boyutuna bağlıdır. Hepsi güvenilir dış mekan kullanımı için hava koşullarına dayanıklı ve UV'ye dayanıklı olacak şekilde tasarlanırken, farklı boyutları farklı amaçlara hizmet eder. Daha küçük güneş panelleri (20 watt'tan az) yüksek akım üretmez. Tipik olarak, sonlandırma yöntemini daha az önemli hale getiren bağımsız birimler olarak kullanılırlar. Öte yandan, daha büyük güneş panelleri (20 watt'tan fazla), daha yüksek güç seviyelerini işlemek için tasarlanmıştır. Daha yüksek voltajı kaldırabilen standartlaştırılmış sonlandırma için bir dizide birbirine kablolanmıştır. 

Bir MC4 konektörünün kaç parçası vardır?

Her MC4 konektörünün beş parçası vardır. Bunlar ana mahfaza, metal kıvrımlı kontak, lastik su contası, conta tutucu ve uç kapaktaki vidadır. MC4 konnektörünün erkek versiyonu farklı bir muhafaza ve metal kontak kullanır. Parçalarının geri kalanı değiştirilebilir. Bazı MC4 konektörlerinde çıkarılabilir güvenlik kilidi klipsleri bulunur. Kilitleme tırnaklarını kapatırlar ve ek istenmeyen bağlantı kesme koruması sağlarlar.

MC4 konektörleriyle çalışırken hangi araçlar gereklidir?

MC4 konektörleriyle çalışanların birkaç farklı özel araç kullanması gerekir. Bunların en önemlisi bir kıvırma aleti ve iki bağlantıkesme/anahtar anahtarı kombo aletidir. Herhangi bir kıvırma aletinin olmazsa olmazı, menteşeli, dışarı doğru açılan bir kontak tutucudur. 

MC4 konektörleri için hangi kablolar gereklidir?

MC4 konektörleri için gereken çoğu kablo, güneş paneli kabloları veya fotovoltaik kablolar olarak ilan edilir.  UV ışınlarına dayanıklı olmayan teller dış mekan kullanımı için onaylanmamıştır. 

MC4 TEKLİ KONNEKTÖR MC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır. Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır. Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanma..
57,65TL
Vergiler Hariç:48,04TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
249,81TL
Vergiler Hariç:208,17TL
MC4 ÇİFTLİ PARALEL KONNEKTÖRMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanm..
211,37TL
Vergiler Hariç:176,14TL
Mc4 3 Lü Paralel KonnektörMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanmak..
384,32TL
Vergiler Hariç:320,26TL
MC4 Konnektör Sıkma Pensesi SetiMC4 Sıkma Pensesi İle Yapabileceklerimiz Neler Diye Soruyorsak Eğer Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışalım;Güneş Enerjisi Kurulumunda Panelleri Birbirine Bağlamak İçin Kullanılan MC4 Konnektörleri Mc4 Sıkma Pensesi Takımı İle Kolayca Kabloları Açıp Kolay Bir Şekilde MC..
2.978,45TL
Vergiler Hariç:2.482,04TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa Dikey Veya Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile bir..
12.336,53TL
Vergiler Hariç:10.280,44TL
Açı Ayarlı Tek Panelli Sehpa Dikey Ya Da Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ..
3.881,59TL
Vergiler Hariç:3.234,66TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel orta kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte orta kelepçe diğer adı klemp yada orta tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi sadece ve sadec..
115,29TL
Vergiler Hariç:96,08TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel kenar kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte kenar kelepçe diğer adı klemp yada kenar tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçeyi sadece ve ..
115,29TL
Vergiler Hariç:96,08TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe 8 Cm-9,00 20 Cm-15,0019 Cm Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeleri Nerede Kullandığımızı Biliyor muyuz ? Peki Öğrenmek İster miyiz ?Hadi Hep Birlikte Orta Kelepçe Diğer Adı Klemp Yada Orta Tutturucu Olan Bu Aparatı Tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi Sad..
153,73TL
Vergiler Hariç:128,11TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 1x8 2 Kw Dikey Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile ..
22.713,05TL
Vergiler Hariç:18.927,54TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe 8 Cm-8,00 20 Cm 13,00Cam cama panellerin montajında kullanmak üzere Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Olarak üretiliştir.Diğer çerçeveli monokristal güneş paneli ve polikristal güneş panellerinde kullanılamaz.Cam cama güneş panellerinde tutturucu kenar kelepçe ola..
153,73TL
Vergiler Hariç:128,11TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 2x2 1 Kw Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birli..
13.105,16TL
Vergiler Hariç:10.920,97TL
Çelik Ayak Üzeri Alüminyum Raylı 2x5 Dikey Dizilim..
15.411,05TL
Vergiler Hariç:12.842,55TL
Kiremit Çatı 1X8 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile..
10.030,64TL
Vergiler Hariç:8.358,86TL
Kiremit Çatı 2X4 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birlikte alına..
10.799,27TL
Vergiler Hariç:8.999,39TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
499,61TL
Vergiler Hariç:416,34TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
999,22TL
Vergiler Hariç:832,68TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
249,81TL
Vergiler Hariç:208,17TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
499,61TL
Vergiler Hariç:416,34TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sola..
999,22TL
Vergiler Hariç:832,68TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar ..
4.996,10TL
Vergiler Hariç:4.163,42TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 Metre Siyah Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumlu..
4.996,10TL
Vergiler Hariç:4.163,42TL
Marka: STAUBLI
Staubli-Multi-Contact MC4 Konnektör Set(KBT4 + KST4)MultiContact (by Staubli) MC4 güneş panel konnektörleri ; 4 mm /6 mm² kesitli solar kabloların montajı için kullanılabilirMC4 konnektör sayesinde solar kablolar arası bağlantı hızlı, kolay ve hassas bir şekilde sağlanır.IP68 koruma sınıfına sahip M..
104,11TL
Vergiler Hariç:86,76TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 24 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.