Menu
Sepetim

Lityum Solar Akü Sistemleri

Lityum Pil Nedir ? Lityum Pil Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler sonucunda güneş enerjisi üretim sistemlerimde lityum pillerin kullanımı zamanla artmaktadır. Lityum piller ayrıca lityum demir fosfat piller  olarak da adlandırılır. Genellikle elektronik cihazlarda kullanılırlar. Lityum piller geçmişten günümüze bilgisayar, tablet, telefon, scooter gibi elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

LİTYUM DEMİR FOSFAT AKÜ  ilk olarak 1931 yılında geliştirildi. Günümüze kadar sürekli gelişim göstererek en çok tercih edilen pil türü haline geldi. Verdikleri yüksek enerjiye göre hafif ve küçüktürler. Bu nedenle kullanışlıdırlar ve en iyi pil türlerinden biridirler. Verimliliği çok yüksektir. Lityum pillerde (Li-ion piller) hafıza formu yoktur. Lityum piller daha uzun ömürlüdür ve kısa sürede şarj edilebilir.

Lityum Akünün Avantajları Nelerdir?

Lityum piller çok hafiftir,

Lityum  pillerin dolum yoğunlukları en üst seviyededir,

Li-ion piller küçük, hafif ve taşınabilirdir.

Lityum pillerin (Li-ion piller) hafıza formu yoktur ve kullanılmadıkları zamanlarda enerji kayıpları çok yavaştır,

Lityum pilleri şarj etmek için tamamen boşalmasını beklemeye gerek yok,

Lityum pillerin şarj işlemi kesintiye uğrasa dahi pil ömrünü olumsuz etkilemez,

Lityum piller daha az yer kaplar,

Lityum piller daha hafiftir,

Lityum pilde kademeli kapasite kaybı,

Lityum piller tam kapasite çalışır. Lityum pillerin çevrim sayısı (şarj çevrimi) daha fazladır ve kullanım döngüsü uzundur,

Lityum pilde sıvı, asit veya zehirli gaz sızıntısı olmaması,

Lityum pillerin yüksek şarj ve deşarj verimliliği,

Lityum piller pahalıdır, ancak uzun hizmet ömürleri nedeniyle daha ekonomiktir.

Lityum pil bakım gerektirmez,

Lityum Piller Dezavantajları Nelerdir?

Lityum iyon piller de pil olarak duyulur,

Lityum pili tedarik ederken üretim tarihinin önemi,

Üretim tarihinden itibaren kullanım ömrünün azalması,

Yanlış kullanıldığında ciddi tehlikelere neden olur,

Lityum-iyon piller yüksek sıcaklıklara veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Dikkat edilmezse kolayca tutuşabilir veya patlayabilir,

Lityum Pillerin Ömrü Ne Kadardır ?

Lityum iyon pillerin yani lityum pillerin ömrü üretim tarihi ile başlar. Sıcaklık yükseldikçe pilin ömrü azalır. Ayrıca pilin saklandığı ortamdaki sıcaklık düştükçe kullanım ömrü artar. Pil şarj seviyesi, bir lityum pilin hizmet ömrünü etkiler.

Lityum pil tamamen boşalmış bir pille bırakılmamalıdır. Bunun amacı en uzun ömürlü lityum pili kullanmaktır. Bataryada az miktarda şarj bırakılması tavsiye edilir. Kullanım ömrü kullanım şekline göre değişmektedir. 

LifePO4 Lityum Pil Nedir ?

LifePO4 piller, bir tür lityum iyon pildir. Kurşun asit akülere göre 10 kat daha uzun ömürlüdür. LifePO4 piller demir fosfat pillerdir. Düşük dirençle çalışırlar ve daha hızlı şarj olurlar. LifeP04 piller daha hafiftir. LifeP04 li-ion pillerin pil kapasitesi oldukça yüksektir. LifePO4 piller, piyasada bulunan li-ion pil türlerinin en güvenlisidir.

Derin Döngü ve yüksek döngü sayısına sahiptir. Daha küçük ve daha hafiftir. Lityum pil türleri arasında Lityum Fosfat (LiFePO4), uzun çevrim ömrüne sahip en güvenilir pil türüdür.

Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
14.027,52TL
Vergiler Hariç:11.689,60TL
Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
21.137,36TL
Vergiler Hariç:17.614,46TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.